درباره ما

آشنایی با سازمان بسیج هنرمندان

بسیج به تشکلی فراگیر و داوطلبانه جمعی از مردم که برای پاسداری از اهداف مقدس و متعالی خودشان که همانا انقلاب اسلامی و نظام اسلامی باشد ، گرد هم آمده باشند و در این راه از همه چیز ، حتی از جان خود نیز می گذرند، اطلاق شود. رهبر فرزانه انقلاب حضرت آیت الله العظمی خامنه ای نیز بسیج را «آمادگی برای خدمت به کشور، نظام و مردم را در جایی که از انسان کاری ساخته است» می دانند. سازمان بسیج هنرمندان تشکلی است که در آن، هنرمندان این مرز و بوم برای انجام خدمت به فرهنگ، هنر و ادب ایران اسلامی (شناخت دقیق و عمیق، غنا بخشیدن به آن، معرفی و شناساندن آن به دیگر فرهنگ ها و ملت ها، و بهره گیری از آن در انتقال معارف و ارزشهای اسلامی و حقایق الهی و بشریت) به صورت داوطلبانه گرد هم می آیند و سعی دارند در این عرصه ، به نیازهای انقلاب و جامعه پاسخ گفته، باری از جامعه را در مسیر نیل به مقصد مقاصد بر دوش کشند.

ساختار سازمان

ایفای نقش خود در پاسداری از جریان هنری و ادبی کشور، ساختاری این گونه دارد. الف) سازمان مرکزی (که استقرار آن در تهران است) ب) سازمانهای استانی ( در 31 استان کشور ) ج ) کانونهای بسیج هنرمندان (در 305 شهرستان از شهرستانهای کشور تا تاریخ 30/1/89) این کانونها به تناسب آمادگی شهرستانها و تامین سازو کارهای لازم و آمادگی سازمانهای استانی با تصویب سازمان مرکزی قابل گسترش می باشد.

محورهای فعالیت های سازمان بسیج هنرمندان

1- جذب و سازماندهی هنرمندان در قالب گروهها و انجمنهای هنری ادبی 2- انجام فعالیتهای آموزشی، پژوهشی و مطالعاتی در حوزه های تخصصی و معرفت دینی. 3- حمایت از تولیدات هنری هنرمندان. 4- انجام فعالیتهای تربیتی، ورزشی و اردویی هنرمندان 5- برگزاری جلسات نقد و بررسی آثار هنری ادبی و تشکیل کانونهای تفکر پیرامون رخدادهای هنری ادبی جامعه. 6- ایجاد میدانهای رقابت هنری ادبی و فرصت حضور هنرمندان ( جشنواره ها و مسابقات هنری ادبی).