بیانیه سازمان بسیج هنرمندان به‌مناسبت فرارسیدن سالروز آزادسازی خرمشهر

سوم خرداد یادآور دلاور مردی و ایثار شهیدان، استقامت و پایداری ملت ایران، شجاعت فرماندهان و ازخودگذشتگی رزمندگان اسلام و اوج خداباوری و خلوص امام شهیدان «خمینی کبیر» است.

سازمان بسیج هنرمندان تهران بزرگ با صدور بیانیه‌ای به‌مناسبت فرارسیدن سالروز آزادسازی خرمشهر تأکید کرد:سوم خرداد یادآور دلاور مردی و ایثار شهیدان، استقامت و پایداری ملت ایران، شجاعت فرماندهان و ازخودگذشتگی رزمندگان اسلام و اوج خداباوری و خلوص امام شهیدان «خمینی کبیر» است.

به گزارش روابط عمومی سازمان، همزمان با فرارسیدن سی و هشتمین  سالروز آزادسازی خرمشهر، این سازمان، طی صدور بیانیه‌ای این روز مبارک را گرامی داشت.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

سوم خرداد سال 1361، یادآور دلاور مردی و ایثار شهیدان، استقامت و پایداری ملت ایران، شجاعت و شهامت فرماندهان و ازخودگذشتگی رزمندگان اسلام و اوج خداباوری و خلوص امام شهیدان «خمینی کبیر» است.

خرمشهر در آن روزها تمام ایران بود و تمام ایران نیز خرمشهر؛ پاره تن اسلام و چکیده تاریخ و تمدن ایران عزیز بود و طبیعی است که آزادی آن پس از 575 روز اسارت را نمی‌توان فتح قطعه‌ای خاک دانست؛ به‌راستی که فتح خرمشهر به گفته پیر فرزانه انقلاب و آن یار سفرکرده، فتح ارزش‌های اسلامی بود. در آن روزها که دشمنان گرگ‌صفت داخلی و خارجی به طرق مختلف سعی در به خاک کشیدن این شیر همیشه تاریخ داشتند و با انواع و اقسام توطئه‌ها در تضعیف نظام نوپای جمهوری اسلامی می‌کوشیدند، مردانی از جنس نور، با دل‌هایی مالامال از غیرت و عشق به ولایت، کمر همت بستند و گوش‌ به‌فرمان پیر و مراد خود، جان‌ برکف گرفتند و بر قلب حرامیان و غاصبان مزدور تاختند و درنبردی نابرابر، عشق به وطن و عشق به ولایت را برای جهانیان معنا کردند و به‌راستی‌که «خرمشهر را خدا آزاد کرد.»

با پیروزی عملیات «بیت‌المقدس» و آزادسازی خرمشهر در سوم خردادماه سال 1361 معادلات و محاسبات ابرقدرت‌های شرق و غرب در عرصه جنگ تحمیلی بر هم‌ریخت و با تغییر ماهیت جنگ و روند آن اراده ملت ایران بر اخراج کامل اشغالگران بعثی تحقق یافت و در پایان هشت سال دفاع مقدس این صدام و حامیان منطقه‌ای و فرا منطقه‌ای آن بودند که تسلیم خواسته‌های مشروع و حقانیت ملت ایران شدند.

دفاع مقدس نشان داد اگر برابر جبهه دشمن دچار غفلت شد، باید خود را مهیای پذیرش تسلط دشمن بر سرزمین خود و تسلیم شدن برابر خواسته‌های آن ساخت اما این تجربه تاریخی نشان داد همواره باید با هوشمندی و مراقبت حرکت دشمن و بدخواهان نظام و ملت ایران را رصد و به ظرفیت‌سازی برای صیانت از کشور پرداخت تا دشمن خیال تجاوز را حتی در ذهن خود نپروراند.

ملت رشید و انقلابی ایران با نگاه ژرف و واقع‌بینانه به گذشته تاریخی خود و عبرت از مصاف‌های عبرت‌آموز برابر بیگانگان و دشمنان انقلاب و نظام، همان‌گونه که در 8 سال دفاع مقدس با خلق حماسه‌های ماندگار مانند حماسه فتح خرمشهر، پیروزی‌های معنادار و سرنوشت‌سازی را برای خود به ارمغان آورد، در آزمون بزرگ اخیر خود با حضورحداکثری در عرصه دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری در 29 اردیبهشت 96 نیز در لبیک به امام و رهبر حکیم و عزیز خویش «حماسه سیاسی» الهام‌بخشی را رقم زد و نشان داد که نقشه‌ها و دسیسه‌های بدخواهان و دشمنان همچنان ابتر، ناکام و شکست‌خورده است.

دشمنان کینه‌توز و قسم‌خورده انقلاب اسلامی باید بدانند ملت حماسه‌ساز ایران و فرزندان انقلابی آن در بسیج، ارتش، سپاه و سایر رزمندگان غیور و شجاع کشور با تبعیت از ولایت‌فقیه و فرزند خلف صالح حضرت روح‌الله (ره)، حضرت امام خامنه‌ای عزیز (مدظله‌العالی) با وحدت و یکپارچگی و عزم و اراده انقلابی برای مقابله با تهدیدات دشمن در عرصه‌های سخت، نیمه سخت و نرم از آمادگی همه‌جانبه و مقتدرانه برخوردار است و خود را برای فتح خرمشهرهای پیش رو آماده کرده است.

۲۴
فایل های ضمیمه

ویژه
نمایش سوگواره دردانه

نمایش کافه ای سوگواره دردانه به همت کانون شهید انجم افروز به مناسبت دهه سوم صفر در کافه مولانو و پخش از تیوان برگزار خواهدشد

دوره آموزش سیاه قلم هایپر رئال

سازمان بسیج هنرمندان تهران بزرگ با همکاری موسسه فرهنگی نقاره خانه برگزار می کند.

مطالب مرتبط