اولین جشنواره ملی زیورآلات سنتی ایران «دردانه»

برگزاری جشنواره ملی زیورآلات سنتی ایران «دردانه» به همت پژوهشکده هنرهای سنتی کشور با همکاری موزه بانک ملی ایران و سازمان بسیج هنرمندان تهران بزرگ

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج هنرمندان تهران بزرگ، «دردانه» اولین جشنواره ملی زیور آلات است که به منظور شناسایی استعدادهای برتر در این حوزه و تقویت چرخه تولید و  اقتصاد هنر برگزار می‌شود.

شهرام صمدی نیا رئیس سازمان بسیج هنرمندان تهران بزرگ در توضیحی پیرامون جشنواره اظهار کرد: «دردانه» به عنوان اولین جشنواره ملی زیورآلات سنتی ایران در دو قسمت طراحی و ساخت برگزار می‌شود. در بخش طراحی، دو بخش طراحی دستی و طراحی رایانه ای را داریم و در بخش ساخت نیز دو بخش سنتی و صنعتی را خواهیم داشت.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان تهران بزرگ عنوان کرد: این جشنواره به همت پژوهشکده هنرهای سنتی کشور با همکاری موزه بانک ملی ایران و سازمان بسیج هنرمندان برگزار می‌شود.

او ادامه داد: داوری آثار در حال انجام است و نمایشگاهی نیز برپا خواهد شد، همچنین در پایان جشنواره یک کارگاه آموزشی برگزار خواهد شد که سازمان فنی و حرفه ای کشور به شرکت کنندگان آن گواهی پایان دوره اعطا خواهد کرد.

صمدی نیا تصریح کرد: طی تفاهم نامه ای با شبکه هفت سیما مقرر شد برای آموزش این هنر اصیل در سال 1400 پکیجی 200 قسمتی از این هنر ایرانی و اسلامی به علاقه مندان آموزش داده شود.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان تهران بزرگ گفت: در این جشنواره، در هریک از  بخش‌های پنج‌گانه دو نفر برگزیده می‌شوند که هریک 5 میلیون تومان جایزه نقدی دریافت خواهند کرد.
۱
فایل های ضمیمه
۱

ویژه
نمایش سوگواره دردانه

نمایش کافه ای سوگواره دردانه به همت کانون شهید انجم افروز به مناسبت دهه سوم صفر در کافه مولانو و پخش از تیوان برگزار خواهدشد

دوره آموزش سیاه قلم هایپر رئال

سازمان بسیج هنرمندان تهران بزرگ با همکاری موسسه فرهنگی نقاره خانه برگزار می کند.

مطالب مرتبط