بیانیه سازمان بسیج هنرمندان تهران بزرگ به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی

سازمان بسیج هنرمندان تهران بزرگ به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی و شهادت سید شهیدان اهل قلم "سید مرتضی آوینی" بیانه ای صادر کرد که به شرح ذیل است:

بیانیه سازمان بسیج هنرمندان تهران بزرگ به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی و شهادت سید شهیدان اهل قلم "سید مرتضی آوینی" رئیس سازمان بسیج هنرمندان تهران بزرگ:

شهید سید مرتضی آوینی تمامی لحظات عمر خود بویژه پس از انقلاب اسلامی در مسیر به فعلیت رساندن احکام اسلامی در قالب هنر صرف نمود و خدمات وافر و ارزشمندی از خود به یادگار گذاشت که در اصل روز بیستم فروردین مصادف با شهادت این فرهیخته گرامی روز هنر انقلاب اسلامی نامیده شد. شهید آوینی پس از سال ۱۳۵۷ با آرمانهای حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی بشدت آمیخت و راه حقیقی خود را پیدا کرد و در سال ۱۳۵۸ وارد جهاد سازندگی شده و شروع به فیلمسازی نمود. از سال ۱۳۶۴ بمدت سه سال مجموعه مستندات روایت فتح را تاسیس که با ساخت مستند عملیات خیبر شروع و تا عملیات مرصاد ادامه پیدا کرد. با تاکید مقام عظمای ولایت در سال ۱۳۷۰ روایت فتح برای تولید مستند تاسیس گردید. مجموعه شهری در آسمان مستند دیگر پیرامون مقاومت مردم خرمشهر بود که آخرین فعالیت فیلمسازی سید اهل قلم بود. در روز جمعه بیستم فروردین ۱۳۷۲ برای تولید روایت فتح به فکه اعزام گردید و در اثر انفجار مین به شهادت رسید.

سازمان بسیج هنرمندان تهران بزرگ ضمن عرض تبریک بمناسبت اعیاد شعبانیه و نیمه شعبان، ولادت با سعادت منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود (عج)، روز هنر انقلاب اسلامی را به تمامی هنرمندان و فرهیختگان تبریک و تهنیت عرض نموده و آرزوی توفیق روز افزون از خداوند متعال مسئلت دارد.

امید که در سال جهش تولید بفرموده حضرت امام خامنه ای (مد ظله العالی)  با تلاش مضاعف و جهادی نقش موثر در تولیدات ارزشی و انقلابی داشته باشیم. ان شاالله

۲۰
فایل های ضمیمه

ویژه
نمایش سوگواره دردانه

نمایش کافه ای سوگواره دردانه به همت کانون شهید انجم افروز به مناسبت دهه سوم صفر در کافه مولانو و پخش از تیوان برگزار خواهدشد

دوره آموزش سیاه قلم هایپر رئال

سازمان بسیج هنرمندان تهران بزرگ با همکاری موسسه فرهنگی نقاره خانه برگزار می کند.

مطالب مرتبط